TXC CORPORATION TD-26.000MBE-T
TD-26.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-26.000MBE-T
Brief Description
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-26.000MBE-T.pdf
Availability of TD-26.000MBE-T
QUANTITY
TD-26.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-26.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-26.000MBE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-26.000MBE-T
Related LinksTD-26.0, TD-26.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-26.000MBE-T Details Description
Related parts for TD-26.000MBE-T
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 28-SSOP datasheet.pdf
BUZZER 6-16VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC MODULE datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.3A 38 MOHM SMD datasheet.pdf