TXC CORPORATION TD-29.4912MDE-T
TD-29.4912MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-29.4912MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-29.4912MDE-T.pdf
Availability of TD-29.4912MDE-T
QUANTITY
TD-29.4912MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-29.4912MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-29.4912MDE-T
Standard Package3,000
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-29.4912MDE-T
Related LinksTD-29.4, TD-29.4912MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-29.4912MDE-T Details Description
Related parts for TD-29.4912MDE-T
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS MINI UNIV-MATE 2 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.6V SNT-4A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf