TXC CORPORATION TD-30.000MBE-T
TD-30.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-30.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-30.000MBE-T.pdf
Availability of TD-30.000MBE-T
QUANTITY
TD-30.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-30.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-30.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-30.000MBE-T
Related LinksTD-30.0, TD-30.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-30.000MBE-T Details Description
Related parts for TD-30.000MBE-T
CONN D-SUB LATCH SLIDE 50POS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 230mA Backlight 16-WQFN (3x3) datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
COMBO-D 24X7 PIN RA datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 600V DO-214AA datasheet.pdf
JT 66C 66#22D SKT RECP datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0201 X7R 10nF 10V datasheet.pdf