TXC CORPORATION TD-30.000MCE-T
TD-30.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-30.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-30.000MCE-T.pdf
Availability of TD-30.000MCE-T
QUANTITY
TD-30.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-30.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TD-30.000MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-30.000MCE-T
Related LinksTD-30.0, TD-30.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-30.000MCE-T Details Description
Related parts for TD-30.000MCE-T
Connector Header 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 50POS W/KEY GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 114 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
OSC TCXO 37.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
70 50/50 HDR DR SMT HLDWN .390 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
BCDH-500HS- 3 BK datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 300VAC AXIAL datasheet.pdf