TXC CORPORATION TD-32.768MDD-T
TD-32.768MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-32.768MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-32.768MDD-T.pdf
Availability of TD-32.768MDD-T
QUANTITY
TD-32.768MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-32.768MDD-T
Internal Part NumberEIS-TD-32.768MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-32.768MDD-T
Related LinksTD-32.7, TD-32.768MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-32.768MDD-T Details Description
Related parts for TD-32.768MDD-T
FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24QFN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
TRIMMER 2.2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC PWR AMP MONAURAL 14-HSSOP datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE EFD 910NH N49 datasheet.pdf
SPC UMQ SAFETY MAT 40.5X30 IN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13 C BLK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf