TXC CORPORATION TD-32.768MDE-T
TD-32.768MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-32.768MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-32.768MDE-T.pdf
Availability of TD-32.768MDE-T
QUANTITY
TD-32.768MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-32.768MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-32.768MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)