TXC CORPORATION TD-33.000MCE-T
TD-33.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-33.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-33.000MCE-T.pdf
Availability of TD-33.000MCE-T
QUANTITY
TD-33.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-33.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TD-33.000MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-33.000MCE-T
Related LinksTD-33.0, TD-33.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-33.000MCE-T Details Description
Related parts for TD-33.000MCE-T
RES 732K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR FIBER OPTIC 40M W/LENS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 333.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
1/2" ARAMID ARMOR, YELLOW, 50' datasheet.pdf
50 MODII HORZ DR CE 100CL/115 datasheet.pdf
FUSE GLASS 150MA 1000VAC datasheet.pdf