TXC CORPORATION TD-33.000MDE-T
TD-33.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-33.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-33.000MDE-T.pdf
Availability of TD-33.000MDE-T
QUANTITY
TD-33.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-33.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-33.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-33.000MDE-T
Related LinksTD-33.0, TD-33.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-33.000MDE-T Details Description
Related parts for TD-33.000MDE-T
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CABLE BANTAM PHONE PLUGS 12" datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 24POS datasheet.pdf
HAR-BUS HM SHROUD TYPE AB19 PCB datasheet.pdf
IC OSC CLOCK DUAL FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BARREL FOR WP 65 / WXP 65 datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf