TXC CORPORATION TD-35.328MDE-T
TD-35.328MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-35.328MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 35.328MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-35.328MDE-T.pdf
Availability of TD-35.328MDE-T
QUANTITY
TD-35.328MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-35.328MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-35.328MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency35.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-35.328MDE-T
Related LinksTD-35.3, TD-35.328MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-35.328MDE-T Details Description
Related parts for TD-35.328MDE-T
RES SMD 33.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3.2W POWERMITE datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC AUDIO CLOCK SOURCE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 9POS datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 115VAC/28VDC datasheet.pdf
CRYSTAL 29.9999 MHZ 32.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 750 PF 20% 2000VDC AXIA datasheet.pdf