Vishay/Beyschlag TD030090BH80136BJ1
TD030090BH80136BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
TD030090BH80136BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 800PF 10KV R85 NONSTND
Datasheet Download
TD030090BH80136BJ1.pdf
Availability of TD030090BH80136BJ1
QUANTITY
TD030090BH80136BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TD030090BH80136BJ1
Internal Part NumberEIS-TD030090BH80136BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTD
PackagingBulk
Capacitance800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10000V (10kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Tabbed
Size / Dimension1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD030090BH80136BJ1
Related LinksTD030090B, TD030090BH80136BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
TD030090BH80136BJ1 Details Description
Related parts for TD030090BH80136BJ1
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
LIGHT PIPE T1 .750 FLAT PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL USB INTERFACE STA120D datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
DSUB 9 M SOD G F225 SS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf