NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. TDA1519C/N3C,112
TDA1519C/N3C,112 picture photo
Mfg. Part Number
TDA1519C/N3C,112
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Audio
Brief Description
IC AMP AUDIO PWR 22W MONO B 9SIL
Datasheet Download
TDA1519C/N3C,112.pdf
Availability of TDA1519C/N3C,112
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TDA1519C/N3C,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of TDA1519C/N3C,112
Internal Part NumberEIS-TDA1519C/N3C,112
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2009
Standard Package552
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Audio
Series-
PackagingTube
TypeClass B
Output Type1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo)
Max Output Power x Channels @ Load22W x 1 @ 4 Ohm; 11W x 2 @ 2 Ohm
Voltage - Supply6 V ~ 17.5 V
FeaturesDepop, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package9-SIL
Package / Case9-SIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TDA1519C/N3C,112
TDA1519C/N3C,112 Details Description
Related parts for TDA1519C/N3C,112
MOSFET N-CH 60V 30A TO220FP datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR LP 16-TQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 13.5A DPAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 600VAC 2AG datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 400MA 600 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf