Cornell Dubilier Electronics TDC334K050NSE-F
TDC334K050NSE-F picture photo
Mfg. Part Number
TDC334K050NSE-F
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
TDC334K050NSE-F.pdf
Availability of TDC334K050NSE-F
QUANTITY
TDC334K050NSE-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TDC334K050NSE-F
Internal Part NumberEIS-TDC334K050NSE-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.175" Dia (4.45mm)
Height - Seated (Max)0.350" (8.89mm)
Lead Spacing0.125" (3.18mm)
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TDC334K050NSE-F
Related LinksTDC334K, TDC334K050NSE-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
TDC334K050NSE-F Details Description
Related parts for TDC334K050NSE-F
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 430MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf