Vishay/Beyschlag TDZ30090BH50138BJ1
TDZ30090BH50138BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
TDZ30090BH50138BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 500PF 10KV R85
Datasheet Download
TDZ30090BH50138BJ1.pdf
Availability of TDZ30090BH50138BJ1
QUANTITY
TDZ30090BH50138BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TDZ30090BH50138BJ1
Internal Part NumberEIS-TDZ30090BH50138BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10000V (10kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TDZ30090BH50138BJ1
Related LinksTDZ30090B, TDZ30090BH50138BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
TDZ30090BH50138BJ1 Details Description
Related parts for TDZ30090BH50138BJ1
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-12VOUT SMD datasheet.pdf
TOGGLE SWITCH PANEL SEAL 15/32" datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 12V 2A datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS TIN datasheet.pdf