Vishay/Beyschlag TE050200WC50238BJ1
TE050200WC50238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
TE050200WC50238BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5000PF 9KV
Datasheet Download
TE050200WC50238BJ1.pdf
Availability of TE050200WC50238BJ1
QUANTITY
TE050200WC50238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TE050200WC50238BJ1
Internal Part NumberEIS-TE050200WC50238BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTE050200
PackagingBulk
Capacitance5000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated9000V (9kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)3.701" (94.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TE050200WC50238BJ1
Related LinksTE050200W, TE050200WC50238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
TE050200WC50238BJ1 Details Description
Related parts for TE050200WC50238BJ1
TERM TEST POINT SLOTTED .118" datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA VMD3 datasheet.pdf
CABLE MINI USB 4PIN 1M 1.1 VERS datasheet.pdf
FERRULE 16.0MM 24 BLU 1 = 100PCS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 225W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
FB-5R,ASY,120,SIG,REC,SL,3.53 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 15A SYNC 20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf