NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. TEF6686HN/V102Y
TEF6686HN/V102Y picture photo
Mfg. Part Number
TEF6686HN/V102Y
Manufacturer
Product Category
RF Receivers
Brief Description
IC TUNER 1CHIP LOW IF 32HVQFN
Datasheet Download
TEF6686HN/V102Y.pdf
Availability of TEF6686HN/V102Y
QUANTITY
TEF6686HN/V102Y Order Process
Ship out your order
Specifications of TEF6686HN/V102Y
Internal Part NumberEIS-TEF6686HN/V102Y
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package6,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Receivers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency-
Sensitivity-
Data Rate (Max)-
Modulation or ProtocolAM, FM
Applications-
Current - Receiving37mA
Data Interface-
Memory Size-
Antenna Connector-
Features-
Voltage - Supply3.3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-HVQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TEF6686HN/V102Y
TEF6686HN/V102Y Details Description
Related parts for TEF6686HN/V102Y
IC REG CTRLR SGL POS ADJ 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16SOIC datasheet.pdf
XFRMR OCTAL 1:2.42 1.2MH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf