Vishay/Beyschlag TF170279BQ50236BJ1
TF170279BQ50236BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
TF170279BQ50236BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5000PF 25KV R85
Datasheet Download
TF170279BQ50236BJ1.pdf
Availability of TF170279BQ50236BJ1
QUANTITY
TF170279BQ50236BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF170279BQ50236BJ1
Internal Part NumberEIS-TF170279BQ50236BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTDFZ
Packaging-
Capacitance5000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25000V (25kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting Type-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF170279BQ50236BJ1
Related LinksTF170279B, TF170279BQ50236BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
TF170279BQ50236BJ1 Details Description
Related parts for TF170279BQ50236BJ1
SWITCH DIP EXT SEALED 12POS 30V datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT N JACK TO TNC JACK datasheet.pdf
MOUNT BRACKET ANGLED 40X80X18MM datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/10W 0805 datasheet.pdf