TDK Corporation TF2320HU-102Y5R0-01
TF2320HU-102Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2320HU-102Y5R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 5A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF2320HU-102Y5R0-01.pdf
Availability of TF2320HU-102Y5R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF2320HU-102Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2320HU-102Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2320HU-102Y5R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current5A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" Dia (23.00mm)
Height (Max)0.787" (20.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2320HU-102Y5R0-01
Related LinksTF2320HU-, TF2320HU-102Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2320HU-102Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2320HU-102Y5R0-01
IC DAC 10BIT R-R W/BUFF 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
7X18 RED LED TUNNEL LIGHT datasheet.pdf
CONN HSG 3POS 2.5MM R/A B-IN datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf