TDK Corporation TF2420VU-202Y5R0-01
TF2420VU-202Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2420VU-202Y5R0-01
Brief Description
FILTER LINE 2MH 5A VERTICAL
Datasheet Download
TF2420VU-202Y5R0-01.pdf
Availability of TF2420VU-202Y5R0-01
QUANTITY
TF2420VU-202Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2420VU-202Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2420VU-202Y5R0-01
Number of Lines2
Inductance2mH
Current5A
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" Dia x 0.787" W (23.00mm x 20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2420VU-202Y5R0-01
Related LinksTF2420VU-, TF2420VU-202Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2420VU-202Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2420VU-202Y5R0-01
BACKSHELL DB37 GREY PLASTIC datasheet.pdf
VARISTOR 387V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN SPADE UNINS 14-16AWG #6 datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-LC 24-PLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 100V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
DIA 4MM 3MM PIGT NPN NO datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf