TDK Corporation TF2420VU-802Y2R0-01
TF2420VU-802Y2R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2420VU-802Y2R0-01
Brief Description
FILTER LINE 8MH 2A VERTICAL
Datasheet Download
TF2420VU-802Y2R0-01.pdf
Availability of TF2420VU-802Y2R0-01
QUANTITY
TF2420VU-802Y2R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2420VU-802Y2R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2420VU-802Y2R0-01
Number of Lines2
Inductance8mH
Current2A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" Dia x 0.787" W (23.00mm x 20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2420VU-802Y2R0-01
Related LinksTF2420VU-, TF2420VU-802Y2R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2420VU-802Y2R0-01 Details Description
Related parts for TF2420VU-802Y2R0-01
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223-3 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 32A 220V datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC CRYSTAL OSCILLATR CLCK WAFER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-56V 700MA datasheet.pdf