TDK Corporation TF2514HU-101Y5R0-01
TF2514HU-101Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2514HU-101Y5R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 0.1MH 5A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF2514HU-101Y5R0-01.pdf
Availability of TF2514HU-101Y5R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF2514HU-101Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2514HU-101Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2514HU-101Y5R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance100µH
Current5A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.945" Dia (24.00mm)
Height (Max)0.512" (13.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2514HU-101Y5R0-01
Related LinksTF2514HU-, TF2514HU-101Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2514HU-101Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2514HU-101Y5R0-01
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO204AL datasheet.pdf
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP3011 BUCK CTLR datasheet.pdf
FIBER OPTIC COMPONENTS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FUSE 2.5A 250/277V RADIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1" datasheet.pdf