TDK Corporation TF2514HU-101Y5R0-01
TF2514HU-101Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2514HU-101Y5R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 0.1MH 5A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF2514HU-101Y5R0-01.pdf
Availability of TF2514HU-101Y5R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF2514HU-101Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2514HU-101Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2514HU-101Y5R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance100µH
Current5A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.945" Dia (24.00mm)
Height (Max)0.512" (13.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2514HU-101Y5R0-01
Related LinksTF2514HU-, TF2514HU-101Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2514HU-101Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2514HU-101Y5R0-01
BIT SLOTTED 0.5MM X 3MM 1.97" datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
FERRITE CORE 2 HOLE 7.3UH N30 datasheet.pdf
IC H/W MONITOR 48LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER RED datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 4MM 7.13" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf