TDK Corporation TF2514VU-102Y2R0-01
TF2514VU-102Y2R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2514VU-102Y2R0-01
Brief Description
FILTER LINE 1MH 2A VERTICAL
Datasheet Download
TF2514VU-102Y2R0-01.pdf
Availability of TF2514VU-102Y2R0-01
QUANTITY
TF2514VU-102Y2R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2514VU-102Y2R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2514VU-102Y2R0-01
Number of Lines2
Inductance1mH
Current2A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" Dia x 0.512" W (23.00mm x 13.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2514VU-102Y2R0-01
Related LinksTF2514VU-, TF2514VU-102Y2R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2514VU-102Y2R0-01 Details Description
Related parts for TF2514VU-102Y2R0-01
CONN HEADER 20POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG 500' datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
SCR FAST SW 475A 800V TO-220AC datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
ASSY RECT 100A 400V FAST REC datasheet.pdf