TDK Corporation TF2514VU-131Y7R0-01
TF2514VU-131Y7R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2514VU-131Y7R0-01
Brief Description
FILTER LINE 0.13MH 7A VERTICAL
Datasheet Download
TF2514VU-131Y7R0-01.pdf
Availability of TF2514VU-131Y7R0-01
QUANTITY
TF2514VU-131Y7R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2514VU-131Y7R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2514VU-131Y7R0-01
Number of Lines2
Inductance130µH
Current7A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" Dia x 0.551" W (25.00mm x 14.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2514VU-131Y7R0-01
Related LinksTF2514VU-, TF2514VU-131Y7R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2514VU-131Y7R0-01 Details Description
Related parts for TF2514VU-131Y7R0-01
MOSFET N/P-CH 30V 5A/7A 8SOIC datasheet.pdf
IC PFC CTRL CRM/TRANSITION 8SOIC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ISO ADJ 8LLP datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 44K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf