TDK Corporation TF2519HU-102Y5R0-01
TF2519HU-102Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2519HU-102Y5R0-01
Brief Description
FILTER LINE 1MH 5A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF2519HU-102Y5R0-01.pdf
Availability of TF2519HU-102Y5R0-01
QUANTITY
TF2519HU-102Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2519HU-102Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2519HU-102Y5R0-01
Number of Lines2
Inductance1mH
Current5A
DC Resistance (DCR)50 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
Height (Max)0.748" (19.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2519HU-102Y5R0-01
Related LinksTF2519HU-, TF2519HU-102Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2519HU-102Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2519HU-102Y5R0-01
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC A/D CONV SAMPLING 12BIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf