TDK Corporation TF2527VU-102Y3R0-01
TF2527VU-102Y3R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2527VU-102Y3R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 3A VERTICAL
Datasheet Download
TF2527VU-102Y3R0-01.pdf
Availability of TF2527VU-102Y3R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF2527VU-102Y3R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2527VU-102Y3R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2527VU-102Y3R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current3A
DC Resistance (DCR)90 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max)1.063" (27.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2527VU-102Y3R0-01
Related LinksTF2527VU-, TF2527VU-102Y3R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2527VU-102Y3R0-01 Details Description
Related parts for TF2527VU-102Y3R0-01
LABEL S LAM DM VNL WHT 2X9.0" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL GP DIFF COMPARATR 8TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf