TDK Corporation TF2527VU-102Y5R0-01
TF2527VU-102Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2527VU-102Y5R0-01
Brief Description
FILTER LINE 1MH 5A VERTICAL
Datasheet Download
TF2527VU-102Y5R0-01.pdf
Availability of TF2527VU-102Y5R0-01
QUANTITY
TF2527VU-102Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2527VU-102Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2527VU-102Y5R0-01
Number of Lines2
Inductance1mH
Current5A
DC Resistance (DCR)70 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max)1.063" (27.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2527VU-102Y5R0-01
Related LinksTF2527VU-, TF2527VU-102Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2527VU-102Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2527VU-102Y5R0-01
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
2.0MM PITCH CRIMP HOUSING 28P datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A MLP33-8 datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 24BGA datasheet.pdf