TDK Corporation TF3233S-502Y5R0-K1
TF3233S-502Y5R0-K1 picture photo
Mfg. Part Number
TF3233S-502Y5R0-K1
Brief Description
FILTER LINE 5MH 5A VERTICAL
Datasheet Download
TF3233S-502Y5R0-K1.pdf
Availability of TF3233S-502Y5R0-K1
QUANTITY
TF3233S-502Y5R0-K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3233S-502Y5R0-K1
Internal Part NumberEIS-TF3233S-502Y5R0-K1
Number of Lines2
Inductance5mH
Current5A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.378" L x 0.984" W (35.00mm x 25.00mm)
Height (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3233S-502Y5R0-K1
Related LinksTF3233S-5, TF3233S-502Y5R0-K1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3233S-502Y5R0-K1 Details Description
Related parts for TF3233S-502Y5R0-K1
RES SMD 107K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 24POS datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
POWER CABLE 4POS STR PLUG M12 5M datasheet.pdf
RES 111.11K OHM 0.3W 0.02% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE PIN RA datasheet.pdf