CTS Electronic Components TF323N32K7680
TF323N32K7680 picture photo
Mfg. Part Number
TF323N32K7680
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 30ppm 7pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
TF323N32K7680.pdf
Availability of TF323N32K7680
QUANTITY
TF323N32K7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF323N32K7680
Internal Part NumberEIS-TF323N32K7680
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTF32
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF323N32K7680
Related LinksTF323N, TF323N32K7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
TF323N32K7680 Details Description
Related parts for TF323N32K7680
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN L/FORK SHRINK 22-18 AWG #10 datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RING TERMINAL M8 2AWG TIN datasheet.pdf