TDK Corporation TF3524B-102Y10R0-01
TF3524B-102Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3524B-102Y10R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 10A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF3524B-102Y10R0-01.pdf
Availability of TF3524B-102Y10R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF3524B-102Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3524B-102Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3524B-102Y10R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current10A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.339" L x 1.299" W (34.00mm x 33.00mm)
Height (Max)1.024" (26.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3524B-102Y10R0-01
Related LinksTF3524B-1, TF3524B-102Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3524B-102Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF3524B-102Y10R0-01
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
FIXED IND 950NH 35A 0.42 MOHM datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 5A 600V datasheet.pdf
3G3DV IP21 / NEMA 1, ENCLOSURE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A LFPAK-SO8 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A SMD GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf