TDK Corporation TF3524V-402Y6R0-01
TF3524V-402Y6R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3524V-402Y6R0-01
Brief Description
FILTER LINE 4MH 6A VERTICAL
Datasheet Download
TF3524V-402Y6R0-01.pdf
Availability of TF3524V-402Y6R0-01
QUANTITY
TF3524V-402Y6R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3524V-402Y6R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3524V-402Y6R0-01
Number of Lines2
Inductance4mH
Current6A
DC Resistance (DCR)35 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.378" L x 0.984" W (35.00mm x 25.00mm)
Height (Max)1.378" (35.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3524V-402Y6R0-01
Related LinksTF3524V-4, TF3524V-402Y6R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3524V-402Y6R0-01 Details Description
Related parts for TF3524V-402Y6R0-01
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 13000UF 50V SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 185.85VC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN 15VOUT datasheet.pdf
RF CABL HAND FORMABLE SMA M/M 12 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 20POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC VCXO 3.3V ACT HI/LO Z SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
108 dB, 192 kHz, Multi-Bit Audio A/D Converter IC datasheet.pdf