TDK Corporation TF4725VU-202Y10R0-01
TF4725VU-202Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF4725VU-202Y10R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 2MH 10A VERTICAL
Datasheet Download
TF4725VU-202Y10R0-01.pdf
Availability of TF4725VU-202Y10R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF4725VU-202Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF4725VU-202Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF4725VU-202Y10R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance2mH
Current10A
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.772" Dia x 0.984" W (45.00mm x 25.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF4725VU-202Y10R0-01
Related LinksTF4725VU-2, TF4725VU-202Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF4725VU-202Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF4725VU-202Y10R0-01
FERRITE CHIP 120OHM 25% 1206 SMT datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 20UH SMD datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 17POS datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
8310-14 STOP FINGER datasheet.pdf
POLYSWITCH 1.50A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
TS1003 SOT23-5 OP AMP DEMO BOARD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
RF TRANSCEIVER 2.4GHZ KEYFOB datasheet.pdf