TDK Corporation TF4725VU-202Y15R0-01
TF4725VU-202Y15R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF4725VU-202Y15R0-01
Brief Description
FILTER LINE 2MH 15A VERTICAL
Datasheet Download
TF4725VU-202Y15R0-01.pdf
Availability of TF4725VU-202Y15R0-01
QUANTITY
TF4725VU-202Y15R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF4725VU-202Y15R0-01
Internal Part NumberEIS-TF4725VU-202Y15R0-01
Number of Lines2
Inductance2mH
Current15A
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.850" Dia x 0.984" W (47.00mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF4725VU-202Y15R0-01
Related LinksTF4725VU-2, TF4725VU-202Y15R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF4725VU-202Y15R0-01 Details Description
Related parts for TF4725VU-202Y15R0-01
IDC CABLE - MDM34T/MC34F/X datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
OSC XO 110.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SL-MRP21MCC (METAL) 3N/C+1N/O QD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 3A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
RES SMD 8.16K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf