TDK Corporation TF4725VU-302Y10R0-01
TF4725VU-302Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF4725VU-302Y10R0-01
Brief Description
FILTER LINE 3MH 10A VERTICAL
Datasheet Download
TF4725VU-302Y10R0-01.pdf
Availability of TF4725VU-302Y10R0-01
QUANTITY
TF4725VU-302Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF4725VU-302Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF4725VU-302Y10R0-01
Number of Lines2
Inductance3mH
Current10A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.772" Dia x 0.984" W (45.00mm x 25.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF4725VU-302Y10R0-01
Related LinksTF4725VU-3, TF4725VU-302Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF4725VU-302Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF4725VU-302Y10R0-01
POLYSWITCH 0.145A HOLD ENCAPSUL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 0.36A SC-59 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 8SIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T datasheet.pdf
BRD SPT REST MNT ADHESIVE 1/2" datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 1.5GBIT datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf