TDK Corporation TF4930HU-502Y15R0-01
TF4930HU-502Y15R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF4930HU-502Y15R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 5MH 15A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF4930HU-502Y15R0-01.pdf
Availability of TF4930HU-502Y15R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF4930HU-502Y15R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF4930HU-502Y15R0-01
Internal Part NumberEIS-TF4930HU-502Y15R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance5mH
Current15A
DC Resistance (DCR)35 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.890" Dia (48.00mm)
Height (Max)1.063" (27.00mm)
Package / CaseHorizontal, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF4930HU-502Y15R0-01
Related LinksTF4930HU-5, TF4930HU-502Y15R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF4930HU-502Y15R0-01 Details Description
Related parts for TF4930HU-502Y15R0-01
CAP CER 22UF 10V X5R 1812 datasheet.pdf
RES 75 OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE DUAL PLUG IP68 USB A-B 3M datasheet.pdf
TRIAC 700V 12A TO220AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf