TDK Corporation TF5228TU-102Y10R0-01
TF5228TU-102Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF5228TU-102Y10R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 10A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF5228TU-102Y10R0-01.pdf
Availability of TF5228TU-102Y10R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF5228TU-102Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF5228TU-102Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF5228TU-102Y10R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance1mH
Current10A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.047" Dia (52.00mm)
Height (Max)1.024" (26.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF5228TU-102Y10R0-01
Related LinksTF5228TU-1, TF5228TU-102Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF5228TU-102Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF5228TU-102Y10R0-01
MULTIPLEXER DUAL 4INPUT 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RAISE-LOWER datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
COMPRESSION FITTING 4.8DIA R1/4 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE REEL-INDUST DUTY 25' 12-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf