TDK Corporation TF6337HU-402Y30R0-1M
TF6337HU-402Y30R0-1M picture photo
Mfg. Part Number
TF6337HU-402Y30R0-1M
Brief Description
FILTER LINE 4MH 30A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF6337HU-402Y30R0-1M.pdf
Availability of TF6337HU-402Y30R0-1M
QUANTITY
TF6337HU-402Y30R0-1M Order Process
Ship out your order
Specifications of TF6337HU-402Y30R0-1M
Internal Part NumberEIS-TF6337HU-402Y30R0-1M
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance4mH
Current30A
DC Resistance (DCR)10 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.480" Dia (63.00mm)
Height (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF6337HU-402Y30R0-1M
Related LinksTF6337HU-4, TF6337HU-402Y30R0-1M Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF6337HU-402Y30R0-1M Details Description
Related parts for TF6337HU-402Y30R0-1M
CONN RECEPT HR 3POS 2.5MM BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 600MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES 499K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 0.12 OHM 300W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 EYELET 12POS datasheet.pdf
F39-JD20B datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE 54/107338 15A (10) datasheet.pdf