TDK Corporation TF6340TU-102Y25R0-01
TF6340TU-102Y25R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF6340TU-102Y25R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 25A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF6340TU-102Y25R0-01.pdf
Availability of TF6340TU-102Y25R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF6340TU-102Y25R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF6340TU-102Y25R0-01
Internal Part NumberEIS-TF6340TU-102Y25R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance1mH
Current25A
DC Resistance (DCR)8 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.480" Dia (63.00mm)
Height (Max)1.575" (40.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF6340TU-102Y25R0-01
Related LinksTF6340TU-1, TF6340TU-102Y25R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF6340TU-102Y25R0-01 Details Description
Related parts for TF6340TU-102Y25R0-01
D-SUB CABLE MMM37K/MC37G/MFM37K datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SC70JW-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 60W datasheet.pdf
HAN 108DD-HMC-M-C datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf