TDK Corporation TF6340TU-202Y15R0-01
TF6340TU-202Y15R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF6340TU-202Y15R0-01
Brief Description
FILTER LINE 2MH 15A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF6340TU-202Y15R0-01.pdf
Availability of TF6340TU-202Y15R0-01
QUANTITY
TF6340TU-202Y15R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF6340TU-202Y15R0-01
Internal Part NumberEIS-TF6340TU-202Y15R0-01
Number of Lines3
Inductance2mH
Current15A
DC Resistance (DCR)25 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.480" Dia (63.00mm)
Height (Max)1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF6340TU-202Y15R0-01
Related LinksTF6340TU-2, TF6340TU-202Y15R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF6340TU-202Y15R0-01 Details Description
Related parts for TF6340TU-202Y15R0-01
DIODE GEN PURP 1KV 300A DO205 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 68PLCC datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 16BIT TRANSP LATCH 48TSSOP datasheet.pdf
LED RECT PANEL MNT INDICATOR datasheet.pdf
CLEAN & FINISH ROLL 6"X30' A FIN datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
FAN 200VAC 150X38MM WR datasheet.pdf