Susumu TFL0816-39N
TFL0816-39N picture photo
Mfg. Part Number
TFL0816-39N
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39NH 180MA 3 OHM SMD
Datasheet Download
TFL0816-39N.pdf
Availability of TFL0816-39N
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TFL0816-39N Order Process
Ship out your order
Specifications of TFL0816-39N
Internal Part NumberEIS-TFL0816-39N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesTFL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - Core-
Inductance39nH
Tolerance±2%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Q @ Freq15 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant1.5GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test200MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFL0816-39N
Related LinksTFL08, TFL0816-39N Datasheet, Susumu Distributor
TFL0816-39N Details Description
Related parts for TFL0816-39N
RACK ECONOMIZER 84.06X22 X 25.5" datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 28POS .100 SRT AU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUG 3.3V SIP datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE BLK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
VARISTOR 10MM EPOXY 1.5KA 35.1V datasheet.pdf
POCKET PROTECTOR ESD datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 11.2896MHZ CMOS SMD datasheet.pdf