Vishay/Dale TFPT0603L2200FV
TFPT0603L2200FV picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0603L2200FV
Brief Description
THERMISTOR PTC 220 OHM 1% 0603
Datasheet Download
TFPT0603L2200FV.pdf
Availability of TFPT0603L2200FV
QUANTITY
TFPT0603L2200FV Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0603L2200FV
Internal Part NumberEIS-TFPT0603L2200FV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductTFPT Series of Nickel Thin-Film Temperature Sensors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C220
Resistance Tolerance±1%
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max75mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0603L2200FV
Related LinksTFPT060, TFPT0603L2200FV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0603L2200FV Details Description
Related parts for TFPT0603L2200FV
CONN FERRULE UNINSUL 18AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 3W 5.9GHZ 28QFN datasheet.pdf
SINGLE GANG JUNC BOX 2.77" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf