Vishay/Dale TFPT0805L1000KZ
TFPT0805L1000KZ picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L1000KZ
Brief Description
THERMISTOR PTC 100 OHM 10% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L1000KZ.pdf
Availability of TFPT0805L1000KZ
QUANTITY
TFPT0805L1000KZ Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L1000KZ
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L1000KZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C100
Resistance Tolerance±10%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L1000KZ
Related LinksTFPT080, TFPT0805L1000KZ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L1000KZ Details Description
Related parts for TFPT0805L1000KZ
CONN HEADER 36POS STR .100" TIN datasheet.pdf