Vishay/Dale TFPT0805L2700JM
TFPT0805L2700JM picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L2700JM
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 270 OHM 5% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L2700JM.pdf
Availability of TFPT0805L2700JM
QUANTITY
TFPT0805L2700JM Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L2700JM
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L2700JM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package5,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesTFPT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C270
Resistance Tolerance±5%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L2700JM
Related LinksTFPT080, TFPT0805L2700JM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L2700JM Details Description
Related parts for TFPT0805L2700JM
SENSOR 75PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
RELAY SOCKET PC MNT FOR G2R-2-S datasheet.pdf
CONN 1.6/5.6 JACK 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80HTQFP datasheet.pdf
22+22DIL MALE SMT HORIZ CON datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.1A 53.5 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B PG29 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH LV/LP 1B UF6 datasheet.pdf
SENSOR WITH DAYLIGHTING END MNT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 2512 datasheet.pdf