Vishay/Dale TFPT0805L3300FV
TFPT0805L3300FV picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L3300FV
Brief Description
THERMISTOR PTC 330 OHM 1% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L3300FV.pdf
Availability of TFPT0805L3300FV
QUANTITY
TFPT0805L3300FV Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L3300FV
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L3300FV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330
Resistance Tolerance±1%
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2125 Metric)
Supplier Device Package0805
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L3300FV
Related LinksTFPT080, TFPT0805L3300FV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L3300FV Details Description
Related parts for TFPT0805L3300FV
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 17POS VERT datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 20% 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE GREEN datasheet.pdf
QC 4P FR 12IN 12/1 PVC LDS datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH CAP RED datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf