Rohm Semiconductor TFZGTR30B
TFZGTR30B picture photo
Mfg. Part Number
TFZGTR30B
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 500MW TUMD2
Datasheet Download
TFZGTR30B.pdf
Availability of TFZGTR30B
QUANTITY
TFZGTR30B Order Process
Ship out your order
Specifications of TFZGTR30B
Internal Part NumberEIS-TFZGTR30B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Supplier Device PackageTUMD2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFZGTR30B
Related LinksTFZG, TFZGTR30B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TFZGTR30B Details Description
Related parts for TFZGTR30B
CONN FFC RCPT HSG 12POS 1.27MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5POS 0.5MM 5" datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS RACK & PANEL datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
COUNTER 6 CHARACTER PANEL MT datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf