Rohm Semiconductor TFZGTR30B
TFZGTR30B picture photo
Mfg. Part Number
TFZGTR30B
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 500MW TUMD2
Datasheet Download
TFZGTR30B.pdf
Availability of TFZGTR30B
QUANTITY
TFZGTR30B Order Process
Ship out your order
Specifications of TFZGTR30B
Internal Part NumberEIS-TFZGTR30B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Supplier Device PackageTUMD2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFZGTR30B
Related LinksTFZG, TFZGTR30B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TFZGTR30B Details Description
Related parts for TFZGTR30B
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38-QFN datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V 5% BP 1808 datasheet.pdf
RES 40.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 220MHZ 9CH3.3V 16TSSOP datasheet.pdf
A5 1.5KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
33UF 250V 12,5X20 datasheet.pdf