t-Global Technology TG2030-19.50-12.70-3
TG2030-19.50-12.70-3 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-19.50-12.70-3
Brief Description
THERMAL PAD 19.5X12.7X3MM
Datasheet Download
TG2030-19.50-12.70-3.pdf
Availability of TG2030-19.50-12.70-3
QUANTITY
TG2030-19.50-12.70-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-19.50-12.70-3
Internal Part NumberEIS-TG2030-19.50-12.70-3
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline19.50mm x 12.70mm
Thickness0.118" (3.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-19.50-12.70-3
Related LinksTG2030-19., TG2030-19.50-12.70-3 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-19.50-12.70-3 Details Description
Related parts for TG2030-19.50-12.70-3
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN MINI OSP PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 7.9UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 115V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 400V 0.086A 8SOIC datasheet.pdf