t-Global Technology TG2030-30-30-1
TG2030-30-30-1 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-30-30-1
Brief Description
THERMAL PAD 30X30X1MM
Datasheet Download
TG2030-30-30-1.pdf
Availability of TG2030-30-30-1
QUANTITY
TG2030-30-30-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-30-30-1
Internal Part NumberEIS-TG2030-30-30-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG2030 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030
UsageSheet
ShapeSquare
Outline30.00mm x 30.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-30-30-1
Related LinksTG2030-, TG2030-30-30-1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-30-30-1 Details Description
Related parts for TG2030-30-30-1
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH UNIT RND 3POS MOM LEFT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 120V datasheet.pdf
SW ROTARY DP3T STR PC W/BRACKET datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 50W datasheet.pdf
AMC-AMC PLG 1.37MM 50MM datasheet.pdf