t-Global Technology TG2030-45-45-1.5
TG2030-45-45-1.5 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-45-45-1.5
Brief Description
THERMAL PAD TG2030- 45X45X1.5MM
Datasheet Download
TG2030-45-45-1.5.pdf
Availability of TG2030-45-45-1.5
QUANTITY
TG2030-45-45-1.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-45-45-1.5
Internal Part NumberEIS-TG2030-45-45-1.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG2030 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030
UsageSheet
ShapeSquare
Outline45.00mm x 45.00mm
Thickness0.059" (1.50mm)
MaterialSilicone Elastomer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-45-45-1.5
Related LinksTG2030-4, TG2030-45-45-1.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-45-45-1.5 Details Description
Related parts for TG2030-45-45-1.5
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12.7A DPAK datasheet.pdf