t-Global Technology TG2030S-100-100-2.0-0
TG2030S-100-100-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030S-100-100-2.0-0
Brief Description
TG2030 SHEET 100X100X2MM
Datasheet Download
TG2030S-100-100-2.0-0.pdf
Availability of TG2030S-100-100-2.0-0
QUANTITY
TG2030S-100-100-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030S-100-100-2.0-0
Internal Part NumberEIS-TG2030S-100-100-2.0-0
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Gel
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030S-100-100-2.0-0
Related LinksTG2030S-10, TG2030S-100-100-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030S-100-100-2.0-0 Details Description
Related parts for TG2030S-100-100-2.0-0
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.57M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH DIP METAL SHAFT 10POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 KN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf