t-Global Technology TG4040-320-320-2.0-0
TG4040-320-320-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040-320-320-2.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG SERIES SHEET 320X320X2MM
Datasheet Download
TG4040-320-320-2.0-0.pdf
Availability of TG4040-320-320-2.0-0
QUANTITY
TG4040-320-320-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040-320-320-2.0-0
Internal Part NumberEIS-TG4040-320-320-2.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG4040 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorBlue
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG4040-320-320-2.0-0
Related LinksTG4040-320, TG4040-320-320-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG4040-320-320-2.0-0 Details Description
Related parts for TG4040-320-320-2.0-0
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SOIC datasheet.pdf
INSERT MALE 3POS+1GND SCREW datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 5.08MM PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS 0.8MM datasheet.pdf
CAP TRIM 3.5-38PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf
3,3UF 63V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf